شماره روزنامه ۴۱۷۲
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۰۲۵ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۰۲۵

 • چراغ سبز وام مسکن

  پایین‌ترین سطح قیمت اوراق مسکن بعد از ۱۸ ماه

  ۴ نیروی اثرگذار بر بازار امتیاز تسهیلات مسکن در تابستان ۹۶

 • برنامه‌ریزی برای «زمین» مسکن اجتماعی

  مدیرکل امور نظارت‌عالی فنی پروژه‌های سازمان ملی زمین و مسکن، تامین زمین برای اجرای طرح مسکن اجتماعی را جزو اولویت فعالیت‌های این سازمان در سال ۹۶ اعلام کرد.

  فردین شاکری در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ضمن اعلام این خبرگفت: علاوه‌بر آن، در سال ۹۶ در سه بخش کمک به تکمیل مسکن‌‌ مهر، ابلاغ دستورالعمل پروژه‌های مشارکتی به استان‌ها و اجرای تکالیف سازمان در طرح جامع مسکن، برنامه‌ریزی شده است. وی گفت: بیشترین زمان ما در سال ۹۵ برای رفع مشکلات مسکن مهر صرف شد. همچنین، در بازدیدهای مکرر و در نشست‌هایی که با پیمانکاران و تعاونی‌ها داشتیم تا آنجاکه در توان داشتیم مشکلات را حل کردیم تا بتوانیم زودتر مردم را در واحدهای مسکن مهری که متقاضی آن بوده‌اند ساکن کنیم.

 • ارزان ترین نرخ پیشنهادی آپارتمان‌های مسکونی در بازار

  دنیای اقتصاد: آمار رسمی از آخرین تحولات بازار مسکن نشان می‌دهد: واحدهای مسکونی در دامنه قیمتی ۳ میلیون تا ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار به ازای هر مترمربع بنا با سهم ۷/ ۱۱ درصد بیشترین سهم از تعداد معاملات شهر تهران در اسفندماه سال گذشته را به خود اختصاص داده است.

  همچنین دامنه‌های قیمتی ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۴ میلیون تومان به ترتیب با سهم ۲/ ۱۱ و ۹/ ۹ درصدی در رتبه‌های بعدی معاملات قرار دارند. بررسی‌های بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن در پایتخت حاکی از آن است که در آخرین ماه سال گذشته توزیع حجم معاملات به گونه‌ای بوده است که در حدود ۴/ ۵۸ درصد واحدهای مسکونی با قیمتی کمتر از متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی شهر تهران یعنی ۴ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان معامله شده‌اند.

 • نحوه محاسبه حداقل حقوق بازنشستگان

  دنیای اقتصاد: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز سه‌شنبه اعلام کرد که حداقل دریافتی یک بازنشسته کشوری در سال ۹۶ یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان خواهد بود. علی ربیعی به «ایرنا» گفت: «حداقل حقوق یک بازنشسته کشوری که با ۳۰ روز بازنشسته شده است کمتر از یازده میلیون و ۵۰۰ هزار ریال (یک میلیون و ۱۵٠ هزار تومان) نیست که رشد این رقم نسبت به سال گذشته قابل‌توجه است. » اما این رقم چطور محاسبه شده است؟

  بازنشسته‌ها ۲۰ گروه شغلی دارند که هر یک از این گروه‌ها، سطح امتیازی به‌خصوص خود را دارند.

بیشتر