شماره روزنامه ۴۱۷۲
|
آرشیو روزنامه شماره ۳۹۸۶ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۳۹۸۶

 • پالایش تهران از پلاسکوها

  یافته‌های استاد پژوهشگاه بین‌المللی زلزله درباره «فرمول اقتصادی» رفع تهدید از ساختمان‌های پرخطر

 • تصویب مسکن اجتماعی در دولت

  هیات وزیران مصوبه آذرماه کمیسیون زیربنایی دولت برای اجرای فاز اول مسکن اجتماعی را تصویب نهایی کرد.

  به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، هیات وزیران دیروز با بررسی پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر تامین مسکن گروه‌های کم درآمد در دو قالب مسکن اجتماعی و مسکن حمایتی موافقت و آن را تصویب کرد. این پیشنهاد بر سه اصل نهادسازی و ایجاد سیاست پایدار، استفاده از ظرفیت‌های نهادهای مردم نهاد، خیرین و بخش خصوصی در ساخت و اداره مسکن برای گروه‌های کم درآمد و حداقل‌سازی دخالت دولت در ساخت مسکن برای این گروه‌ها، تامین مسکن گروه‌های کم‌درآمد در دو قالب مسکن اجتماعی و مسکن حمایتی استوار است.

 • استمرار باغ‌ کشی

  آناهیتا گودرزی
  کارشناس شهری

  ماه بهمن همواره در روزهای مختلف خود حال و هوای انقلاب و همچنین نسلی که با هدف بهبود شرایط زندگی مردم گام در این راه گذاشت را زنده می‌کند.

  در این روزها همه نسل اول و دومی‌های انقلاب خاطره‌هایشان را ورق می‌زنند و جوان‌ترها نیز روایت‌های ثبت شده را مرور می‌کنند. تهران به تازگی فاجعه اسفبار پلاسکو را تجربه کرده و همچنان تشریح ابعاد گوناگون این حادثه داغ دل مردم را زنده می‌کند. مسوولان مختلف دائما درخصوص امکان تکرار فاجعه‌های مشابه در دیگر بلندمرتبه‌های موجود در شهر که فاقد اصول ایمنی ضروری برای این‌گونه ساختمان‌ها هستند، هشدار می‌دهند.

 • نسخه مدیریت بحران برای ایمن‌سازی شهری

  رئیس سازمان مدیریت بحران کشور پیشگیری و پیش‌نگری از وقوع حوادث ساختمانی را امری ضروری در حوزه مدیریت بحران دانست و گفت: باید به کمک علم و دانش و توجه به نکات پیشگیرانه، شهرها را در برابر بلایا ایمن کنیم.

  به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، اسماعیل نجار معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در بیست و‌هشتمین جلسه ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار با تاکید بر این مطلب که ایران کشوری حادثه خیز بوده و جزو ۱۰ کشور بلاخیز جهان به شمار می‌رود گفت: بسیاری از کشورهای جهان حوادث را باور کرده و پیش از وقوع حادثه به مساله مدیریت آن پرداخته‌اند، ما نیز باید در این راه بیشترین تلاش خود را در حوزه پیشگیری و پیش‌نگری به کار گرفته و به کمک علم و دانش، محیط زندگی شهری را در برابر بلایا ایمن کنیم.

بیشتر