شماره روزنامه ۴۲۴۴
|
آرشیو روزنامه شماره ۳۹۵۶ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۳۹۵۶

 • علامت خیز ساخت‌وساز

  «دنیای اقتصاد» اثر تحولات نیمسال اول بازار «کلنگی»‌ها را بررسی می‌کند

  بازگشت سازنده‌ها با رشد ۲۱ درصدی معاملات زمین

 • پایان زمستان در معاملات مسکن

  دنیای اقتصاد: مشاوران املاک مناطق مختلف شهر تهران از رشد نسبی معاملات خرید‌و‌فروش در بازار مسکن از ابتدای فصل زمستان خبر می‌دهند.

  به گزارش «دنیای اقتصاد» و به گفته مشاوران املاک با اتمام ماه‌های محرم و صفر، رشد محسوسی در میزان مراجعات متقاضیان خرید مسکن مشاهده شده ‌است و به تعبیر دیگر میزان رفت و آمد متقاضیان خرید ملک نسبت به مدت مشابه سال گذشته تقریبا دو برابر شده است. برخی از مشاوران املاک در محدوده منطقه پنج تهران می‌گویند: بخش زیادی از متقاضیان خرید مسکن با مشاهده نشانه‌های پیش رونق در بخش مسکن، تلاش دارند که با انتخاب فایل مناسب، معامله خود را تا پایان سال انجام دهند.

 • تاکید دوباره بر اعلام عمومی مجوزهای ساختمانی

  دنیای اقتصاد: دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در نامه‌ای به استانداران و روسای شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان‌های سراسرکشور، مصوبه شورا را درباره نحوه عملکرد دبیرخانه‌های کمیسیون‌های ماده ۵ با تاکید بر انتشار مصوبات کمیسیون ماده ۵ در رسانه‌های عمومی، ابلاغ کرد. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در نامه پیروز حناچی دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران به استانداران استان‌های سراسر کشور آمده است: شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخ ۶/ ۱۰/ ۹۵، پس از استماع گزارش دبیرخانه پیرامون نحوه عملکرد دبیرخانه کمیسیون ماده ۵ ضمن تقدیر از فعالیت‌های انجام شده در اغلب استان‌های کشور و در راستای قانون دسترسی آزاد به اطلاعات مقرر کرد: ۱.

 • موتورسیکلت‌ها به دریافت «طرح ترافیک» ملزم می‌شوند؟

  رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران از احتمال تصویب «الزام موتورسیکلت‌ها به دریافت آرم طرح ترافیک سالانه» برای سال ۹۶ خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر، اقبال شاکری با اشاره به جزئیات پیشنهاد جدید کمیسیون عمران درخصوص الزامی شدن دریافت آرم طرح ترافیک برای موتورسیکلت‌ها گفت: در راستای ساماندهی موتورسیکلت‌های پایتخت، تمهیدات ویژه‌ای برای سال ۹۶ پیش‌بینی شده است که براساس آن تمامی موتورسیکلت‌های شهر برای ورود به محدوده طرح ترافیک باید نسبت به اخذ آرم طرح ترافیک سالانه اقدام کنند. وی با اشاره به لزوم دریافت برگه معاینه فنی توسط موتورسیکلت‌ها گفت: ستاد معاینه فنی شهر تهران دو خط از مراکز خود را در پنج مرکز به بحث معاینه فنی موتورسیکلت‌ها اختصاص داده است.

بیشتر