شماره روزنامه ۴۱۷۶
|
آرشیو روزنامه شماره ۳۹۵۵ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۳۹۵۵

 • بدترین شکل تعطیلات پاییزی

  اثر صفر ۶ روز تعطیلی نامنظم و ناپیوسته بر شدت آلودگی پایتخت ۱۳ روز از ۲۰ روز اول زمستان، «ناسالم» گذشت
 • مبدا استانی مسکن اجتماعی

  دنیای اقتصاد: بعد از تصویب برنامه ۶ ساله وزارت راه و شهرسازی برای اجرای برنامه مسکن اجتماعی در کمیسیون زیربنایی دولت، اولین استان برای شروع فاز عملیاتی این طرح مشخص شد.

  به گزارش «دنیای اقتصاد»، وزیر راه و شهرسازی و معاونان وی در بخش مسکن، در سفر اخیر خود به استان یزد، تفاهم‌نامه پنج جانبه‌ای را برای ساخت دست کم ۷۵۰ واحد مسکن اجتماعی در این استان امضا کردند.

  در این تفاهم‌نامه مقرر شد حداقل ۷۵۰ واحد مسکونی در استان یزد و حدود ۳۵ هزار واحد مسکونی در کل کشور در بافت‌های فرسوده شهری و با استفاده از تسهیلات ارزان‌قیمت نوسازی (تسهیلات ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومانی بافت فرسوده) احداث شود.

 • دو زمین‌لرزه خفیف در استان تهران

  دنیای اقتصاد: دو زمین‌لرزه خفیف، دوشنبه شب، «حسن‌آباد» در استان تهران را لرزاند. به گزارش «دنیای اقتصاد» بر اساس گزارش موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران ساعت ۲۰:۴۸ دوشنبه شب، ریز‌لرزه ۵/ ۲ ریشتری منطقه حسن‌آباد در استان تهران را به لرزه درآورد. این در حالی است که ۲۰ دقیقه بعد از اولین زمین‌لرزه، خردلرزه دیگری به بزرگای ۵/ ۱ ریشتر بار دیگر این منطقه را به لرزه درآورد. به گزارش «دنیای اقتصاد» بر مبنای تقسیم‌بندی‌های صورت‌گرفته زلزله‌ها از نظر بزرگی به ۷ دسته تقسیم می‌شوند. زلزله‌های با بزرگی کمتر از ۲ ریشتر در گروه خردلرزه‌ها (micro)، بین ۲ تا ۴ ریشتر، ریز (minor)، بین ۴ تا ۵ ریشتر، کوچک (light)، بین ۵ تا ۶ ریشتر، متوسط (moderate)، بین ۶ تا ۷ ریشتر، شدید (strong)، بین ۷ تا ۸ ریشتر،اصلی (major) و بیش از ۸ ریشتر، بزرگ (great) اطلاق می‌شود.

 • گودبرداری ‌غیراصولی علت اصلی حادثه ورامین

  معاون خدمات مهندسی سازمان نظام مهندسی استان تهران، دلیل حادثه اخیر ورامین را که منجر به مرگ ۳ نفر شد، گودبرداری غیراصولی عنوان کرد و گفت: قانون‌گریزی و گودبرداری‌های غیراصولی در ساخت و ساز دلیل حوادث مرگبار شهری است. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حمیدرضا خوشدل معاون خدمات مهندسی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در واکنش به حادثه گودبرداری که اخیرا در ورامین رخ داده، گفت: متاسفانه باز هم به علت گودبرداری غیراصولی در مجاورت یک ساختمان شاهد بروز حادثه‌ای تلخ و فوت هموطنانمان هستیم.

بیشتر