شماره روزنامه ۴۲۰۰
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۰۴۸ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۰۴۸

 • سستی افزایش قیمت دلار؟

  دنیای اقتصاد: روز چهارشنبه، دومین روز پیاپی بود که دلار نوسان دو رقمی را تجربه کرد تا وارد محدوده جدیدی شود. در پنجمین روز هفته، شاخص بازار ارز با ۱۰ تومان رشد وارد محدوده ۳ هزار و ۷۸۰ تومان شد و به قیمت ۳ هزار و ۷۸۷ تومان رسید. این در حالی بود که در معاملات فردایی، بهای این ارز حتی به نزدیکی مرز ۳ هزار و ۸۰۰ تومان رسید. روز گذشته، دلار در معاملات فردایی تا نقطه ۳ هزار و ۷۹۵ تومان رشد کرد.

  روز چهارشنبه در حالی دلار در بازار داخلی افزایش قیمت داشت که در بازارهای جهانی سقوط شدیدی را تجربه کرد( دیگر گزارش همین صفحه را بخوانید).

 • ترامپ بازارها را به‌هم ریخت

  دنیای اقتصاد: بازارهای جهان دوباره ترامپی شدند. سه‌شنبه، خبر درخواست ترامپ از رئیس سابق «اف‌بی‌آی»‌ برای بستن پرونده ارتباط مقام‌های کاخ سفید با روسیه، جنجالی شد تا بازارهای چهارشنبه تحت‌تاثیر تحولات آمریکایی باشند. تنش کم‌سابقه در سیاست داخلی بزرگ‌ترین اقتصاد جهان، روز گذشته ارزش پول این کشور را پایین آورد. همزمان، بازارهای سهام نیز متاثر از نگرانی‌ها، افت شاخص‌ها را تجربه کردند.

  با افت شاخص‌های دلار و بورس، طلا فرصت رشد پیدا کرد. فلز زرد البته از رشد بهای نفت خام نیز نفع برد.

 • آرایش سیاسی در بازار ارز

  دنیای اقتصاد: رکود و رونق گرچه در ادبیات اقتصادی مفاهیم خود را دارد، اما هر بازاری بسته به ادارک خود تفسیر متفاوتی از آن می‌کند. در این میان درک بازار ارز از این دو مفهوم کاملا منحصربه‌فرد و متمایز است. در این بازار در چارچوپی کلی به دو دسته معامله‌گر می‌توان اشاره کرد؛ بازیگران تثبیت‌کننده و بازیگران نوسان‌گیر. این دو دسته در رویکرد معاملاتی، تاکتیک خرید و فروش و قالب تحلیلی کاملا تفاوت دارند. بازیگران نوسان‌گیر رونق معاملاتی را در بودن نوسان تفسیر می‌کنند اما گروه دوم در وجود تقاضا.

بیشتر