شماره روزنامه ۴۱۷۲
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۰۲۵ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۰۲۵

 • حفاظت دستمزد از آفت تورم

  دنیای اقتصاد: یکی از بحث‌هایی که این روزها چه در محافل انتخاباتی و چه در محافل رسانه‌ای داغ است، بحث قدرت‌خرید کارگران است. قدرت خرید کارگران یکی از نشانه‌های سطح رفاه آنان است. «دنیای اقتصاد» به بررسی این شاخص در یک دوره ۱۶ ساله پرداخته است. بازه‌ای که در آن چهار دولت بر سر کار آمده‌اند. در بازه مورد بررسی که مابین سال‌های ۸۰ تا ۹۵ را شامل می‌شود، قدرت خرید کارگران وضعیت یکنواختی را طی نکرده است. قدرت خرید کارگران با رشد حقیقی (رشد اسمی منهای تورم) حداقل دستمزد آنان اندازه‌گیری می‌شود.

 • اونس ترمز سکه شد

  دنیای اقتصاد: روز چهارشنبه، سکه تمام بهار آزادی دومین افت پیاپی را تجربه کرد تا به زیر کانال یک میلیون و ۲۲۰ هزار تومان سقوط کند. در پنجمین روز هفته، سکه ۷ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به قیمت یک میلیون و ۲۱۷ هزار تومان رسید. به گفته فعالان، مهم‌ترین دلیل افت سکه عقب‌نشینی اونس در ساعات ابتدایی روز از نزدیکی محدوده هزار و ۲۹۰ دلار بود.

  با افت طلای جهانی، جذابیت خرید سکه برای معامله‌گران داخلی پایین آمد و بخشی از آنها ترجیح دادند که در موقعیت فروش قرار بگیرند.

 • حمایت کارکنان بانک سینا از سیل زدگان استان‌های شمال غربی کشور

  گروه بنگاه‌ها: کارکنان بانک سینا به‌منظور حمایت از آسیب‌دیدگان سیل اخیر در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان و اردبیل، دو روز حقوق خود را به این موضوع اختصاص دادند. به گزارش روابط عمومی بانک سینا، در راستای بیانات مقام معظم رهبری مبنی‌بر حمایت و توجه به آسیب‌دیدگان سیل اخیر، کارکنان این بانک دو روز حقوق خود را به این موضوع اختصاص دادند.

  .
 • شعبه تهرانسر بانک رفاه افتتاح شد

  گروه بنگاه‌ها: در راستای دسترسی آسان و ارائه خدمات بهینه به مشتریان منطقه بیست و یک تهران، شعبه تهرانسر بانک رفاه افتتاح شد. توحید اسدی، معاون اجرایی مدیرعامل بانک رفاه در مراسم افتتاح این شعبه در سخنانی با اشاره به شعار سال جدید از سوی مقام معظم رهبری «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات مهم بانک رفاه در رابطه با اقتصاد مقاومتی، حرکت در مسیر بانکداری جامع شامل بانکداری اختصاصی و بانکداری شرکتی خرد است. وی افزود: یکی از الزامات مهم برای تعامل با بانک‌های جهانی، تطبیق ساختار بانک‌های کشور با استانداردها و ساختار نظام بانکی در جهان است.

 • افتتاح کاشی آباده با تسهیلات بانک صنعت ومعدن

  گروه بنگاه‌ها: در مراسمی رسمی طرح کاشی آباده با تسهیلات بانک صنعت و معدن افتتاح و با عرضه محصولات خود، به ظرفیت تولید این کالا در کشور افزوده می‌شود. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بانک صنعت و معدن، شرکت کاشی آباده با دریافت ٩ میلیون و ٣٠٠ هزار یورو تسهیلات ارزی، معادل ٣٢٥ میلیارد ریال، به‌عنوان سرمایه ثابت و ٤٠ میلیارد ریال سرمایه در گردش به بهره‌برداری می‌رسد و برای ١٥٠ نفر شغل ایجاد می‌کند. صنایع کوچک و متوسط استان فارس حدود یک‌هزار و ٢٠٠ میلیارد ریال تسهیلات در قالب طرح رونق تولید از بانک صنعت و معدن دریافت کرده‌اند.

 • تقدیر وزیر صنعت، معدن و تجارت از مدیرعامل بانک سپه

  گروه بنگاه‌ها: وزیر صنعت، معدن و تجارت از تلاش‌های مدیرعامل بانک سپه در کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید تقدیر کرد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بانک سپه، در نامه محمدرضا نعمت‌زاده خطاب به چقازردی مدیرعامل بانک سپه آمده است: شایسته می‌دانم تا به این وسیله از تلاش‌های صادقانه شما و حضور فعال در کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید تقدیر کرده، از خداوند منان توفیق روزافزونتان را مسئلت دارم.

  .

بیشتر