شماره روزنامه ۴۲۴۴
|
آرشیو روزنامه شماره ۳۹۵۶ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۳۹۵۶

 • تقابل معامله‌گران در محدوده ۳۹۷۰

  دنیای اقتصاد: روز چهارشنبه، بازار ارز صحنه تقابل معامله‌گران افزایشی و کاهشی دلار در آستانه محدوده ۳هزار و ۹۷۰ تومان بود. در پنجمین روز هفته، قیمت دلار تا نزدیکی محدوده یاد شده بالا رفت ولی تا ساعت ۳ بعداز‌ظهر نتوانست از آن عبور کند و در نهایت با قیمت ۳ هزار و ۹۶۸ تومان به کار خود پایان داد. این در حالی بود که شاخص ارزی تحت‌تاثیر ۳ عامل افزایشی رشد نرخ حواله درهم، بالا بودن ارزش دلار در منطقه سلیمانیه عراق و هیجانات روانی دلالان پیرامون سخنرانی ترامپ قرار داشت. برخی بازیگران بازار اعتقاد داشتند نوسانات احتمالی بازارهای جهانی تحت‌تاثیر سخنرانی ترامپ ممکن است روز پنج‌شنبه به بازار داخلی نیز سرایت کند، در نتیجه سعی داشتند به استقبال آن بروند.

 • نوسان اونس با سوخت سیاسی

  دنیای اقتصاد: فلز زرد که در ماه‌های نوامبر و دسامبر ۲۰۱۶ به‌شدت تحت فشار بود، در نخستین روزهای کاری سال جدید میلادی توانسته خود را بار دیگر به مرز کانالی نزدیک کند. اونس طلا که سه‌شنبه تا اوج ۶ هفته‌ای ۱۱۸۷ دلار بالا رفته بود، چهارشنبه را نیز با وجود انتظار برای سخنرانی دونالد ترامپ خوب آغاز کرد، گرچه در آستانه نشست خبری، رشد دلار روند اونس را معکوس کرد. صبح روز گذشته، همزمان با ثبات نسبی و انتظاری شاخص دلار، اونس با افزایش خریدها، نوسان خود را به پیرامون مرز ۱۱۹۰ دلار منتقل کرد.

 • رشد ۴۴ درصدی حق‌بیمه‌های تولیدی بیمه کوثر در ۹ ماهه سال۹۵

  گروه بنگاه‌ها: حق‌بیمه تولیدی شرکت بیمه کوثر در ۹ ‌ماهه سال ‌۹۵ با ۴۴ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته بالغ‌بر ۸ هزار میلیارد ریال شد. به گزارش روابط‌عمومی این شرکت و اعلام مدیر برنامه‌ریزی توسعه و پایش عملکرد بیمه کوثر؛ در ۹ ‌ماه سال‌جاری سهم رشته شخص ثالث و مازاد ۵۶/ ۱ درصد، سهم بیمه درمان ۱۴/ ۵ درصد و سهم بیمه‌های زندگی ۱۲/ ۳ درصد از کل حق بیمه تولیدی بوده است. ابوالفضل آقادادی با بیان اینکه در مدت یادشده، شرکت بیمه کوثر ۴/ ۱ هزار میلیارد ریال خسارت به بیمه‌گذاران پرداخت کرده است، خاطرنشان کرد: سهم رشته شخص ثالث و مازاد ۴۸/ ۹ درصد، سهم بیمه درمان ۲۲/ ۶ درصد و سهم بیمه‌های زندگی ۱۱/ ۱ درصد است.

 • اعمال تخفیف ثالث به جریمه دیرکرد غیرقانونی است

  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل صندوق تامین خسارت‌های بدنی با بیان اینکه موضوع اعمال تخفیف به جریمه دیرکرد را به جد پیگیری می‌کنم، اذعان کرد: با توجه به مقررات بند ب ماده یازده قانون قبلی و ماده ۲۴ قانون جدید بیمه شخص ثالث شرکت‌های بیمه به هیچ عنوان حق تخفیف یا بخشودگی در این زمینه را ندارند. به گزارش ریسک نیوز، خبر منتشره مبنی بر بخشش جریمه از سوی یکی از شرکت‌های بیمه حاکی است که شرکت مورد نظر جریمه دیرکرد مربوط به یک خودرو را که از تاریخ بیمه‌اش گذشته بوده با تخفیف حدودا ۵۰ درصدی اعمال کرده این در حالی است که تخفیف قاعدتا فقط باید به خودرو تعلق می‌گرفته نه به جریمه دیرکرد.

 • پایان کار همایش توسعه توان حرفه‌ای صنعت بیمه

  گروه بنگاه‌ها: دومین همایش توسعه توان حرفه‌ای صنعت بیمه با موضوع «توسعه بیمه‌های مسوولیت» به کار خود پایان داد. به گزارش روابط عمومی انجمن حرفه‌ای صنعت بیمه، این مراسم در سالن آمفی تئاتر دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد با حضور دکتر عبدالناصر همتی، رئیس کل بیمه مرکزی، علی‌اکبر اولیا، دبیرکل سندیکای بیمه‌گران ایران، برخی از مدیران عامل و همه مدیران منطقه‌ای و شعب خراسان رضوی شرکت‌های بیمه و استقبال گسترده اهالی صنعت بیمه با همت انجمن حرفه‌ای صنعت بیمه و با همکاری سندیکای بیمه‌گران ایران و پژوهشکده بیمه برگزار شد.

بیشتر