شماره روزنامه ۴۱۷۶
|
آرشیو روزنامه شماره ۳۹۵۵ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۳۹۵۵

 • گام فنی طلا در راه جدید

  دنیای اقتصاد: فلز زرد دومین هفته سال جدید میلادی را هم خوب آغاز کرد تا چهره فنی آن بهبود پیدا کند. اونس طلا که در نخستین هفته سال ۲۰۱۷ با حدود ۲ درصد رشد به قیمت ۱۱۷۲ دلار رسیده بود، روز دوشنبه تا بهای ۱۱۸۱ دلار بالا رفت. سه‌شنبه نیز با قیمت ۱۱۸۵ دلار شروع شد و تا ساعت ۷ عصر به وقت تهران که این گزارش نهایی شد، بهای ۱۱۸۸ دلار رقم خورد؛ گرچه هم‌اکنون که شما این گزارش را می‌خوانید ممکن است عدد متفاوتی به‌عنوان قیمت نهایی دومین روز دومین هفته سال میلادی ثبت شده باشد.

  رشد ۹ دلاری روز دوشنبه عمدتا ناشی از تجدید تقاضای سرمایه‌گذاران و تضعیف شاخص دلار بود.

 • سایه سیاست بر بازار ارز

  دنیای اقتصاد: روز دوشنبه بازار ارز با عوامل متفاوتی رو به رو بود؛ از رحلت آیت‌الله هاشمی تا فاصله قیمتی در برخی مناطق مرزی که بازار را تحت الشعاع قرار داده بود. پیوند فوت آیت‌الله هاشمی با تحولات بازار ارز به ذهنیت برخی از معامله‌گران برمی‌گشت. به گفته شماری از فعالان، آیت‌الله هاشمی به میانه روی چهره بود و به واسطه کسوت و مسوولیت‌های گذشته، روزهای بدون او برای بازار غریب می‌نمود. دیگر اثری که واقعه غیرمنتظره مرگ آیت‌الله هاشمی در بازار داشت، تعطیلی زودتر از معمول برخی از صرافی‌های ارزی بود که زمینه را برای تحرک دلالان فراهم کرد.

 • بانک صنعت و معدن به‌دنبال تعیین اهداف ۱۴۰۴

  گروه بنگاه‌ها: بانک صنعت و معدن باید اهداف خود را برای سال ۱۴۰۴ مشخص کند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بانک صنعت و معدن، علی اشرف افخمی، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن در سومین گردهمایی کارکنان این بانک با بیان این مطلب افزود: در دو سال اخیر، دارایی بانک از ۱۹ هزار میلیارد تومان به ۳۵ هزار میلیارد تومان و سرمایه بانک از حدود ۲ هزار میلیارد تومان به ۴ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است. وی گفت: بانک صنعت و معدن تاکنون مبلغ یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی به صنایع کوچک و متوسط کشورمان پرداخت کرده است.

بیشتر