موج - با توجه به شرایط فعلی بازار آهن، در بهمن ماه سال‌جاری شاهد تحول در این بازار و رونق معاملات آن خواهیم بود. محمد آزاد، رییس اتحادیه آهن فروشان با بیان این مطلب اظهار داشت: رکود فعلی بازار آهن بعد از افزایش قیمت‏های گذشته طبیعی است.وی افزود: با آغاز فصل سرما و معلق شدن ساخت و سازها، رکود بر بازار حکمفرما شده که این مساله کاملا طبیعی است.

آزاد با بیان این‏که این وضعیت پایدار نیست، ادامه داد: با اجرایی‌شدن برنامه‏های عمرانی و طرح‏های زیربنایی دولت و همچنین انجام ساخت و سازها و انبوه‌سازی‏ها، پیش‌بینی می‏شود در اواخر دی یا اوایل بهمن ماه رونق به این بازار بازگردد.

وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون در بازار آهن قانون عرضه و تقاضا حکمفرما است. هرچند معاملات آنطور که مورد انتظار است انجام نمی‏شود، اما رکود و رونق بازار بر اساس عرضه و تقاضا تعریف می‏شود. در شرایط فعلی اگر عرضه نسبت به تقاضا کمتر باشد، بازار رونق می‏گیرد.

رییس اتحادیه آهن‌فروشان با اشاره به تاثیر بحران‏های جهانی در اقتصاد ایران تصریح کرد: بحران‏های جهانی در اقتصاد ایران بی‌تاثیر نبوده و هم‌اکنون بیشتر کشورهای جهان درگیر آن هستند، اما بحرانی که بر اقتصاد ایران تسلط یافته ویژه اقتصاد داخلی آن است.

وی اضافه کرد: در بازار آهن نوسان قیمت‏های جهانی توسط واردات به کشور منتقل می‏شود و بحران بازارهای آهن جهانی‌بر بازار داخلی بی‌تاثیر نبوده است.