شماره روزنامه ۴۲۱۵
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۲۱۵ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۲۱۵

 • راهبرد «تکمیل» به جای «تاسیس»

  دنیای اقتصاد: بحث نبود همخوانی فنی و اقتصادی بین ذخایر سنگ‌آهن موجود با تولید فولاد در افق ۱۴۰۴ از مهم‌ترین و در عین حال پرتکرارترین بحث‌های موجود میان فعالان معدنی در سمینارها و نشست‌های تخصصی و مهم است، طبق برنامه توسعه‌ای تا افق ۱۴۰۴ دستیابی به تولید ۱۶۰ میلیون تن سنگ‌آهن از اهداف این برنامه است که در شرایط کنونی به میزان ۱۰۰ تا ۱۱۰ میلیون تن کسری در این باره گزارش می‌شود. در این بین راهبرد حذف این شکاف در آینده از اهمیت بالایی برخوردار است به طوری که کارشناسان معتقدند در حوزه اکتشافات باید منابع را بیشتر در اکتشافات تکمیلی صرف کنیم، یعنی معادنی که در حال حاضر ذخایر را دارند، معادنی که نیمه تعطیلند، معادنی که تعطیلند و معادنی که در حال استخراجند.
 • افزایش ظرفیت فولاد مبارکه به ۲۵ میلیون تن

  زهرا مسافر
  گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل مجتمع فولاد مبارکه گفت: تولید محصولات این مجتمع صنعتی در پنج سال گذشته ۳۰ درصد رشد داشته و با برنامه‌ریزی صورت گرفته در افق ۱۴۰۴ تولید این مجتمع به ۲۵ میلیون تن خواهد رسید.
 • بازارهای قراضه در چه حال است؟

  بازار قراضه وارداتی در ترکیه روز گذشته آرام بود ولی با توجه به رونق بازار میلگرد ترکیه و افزایش قیمت زغال سنگ انتظار می‌رود بازار قراضه هم در رونق بماند.
 • ثبات همچنان میهمان بازار فولاد

  گروه بنگاه‌ها: مبادلات روز گذشته نیز با ثبات قیمت دنبال شد. ثبات قیمت فولاد سبب شده تا تقاضا طی یک روند عادی به بازار وارد شود و از این رو مبادلات در سطح مطلوب در جریان است.

بیشتر