آرشیو روزنامه شماره ۴۲۷۰ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۲۷۰

 • کارنامه ۲۰۱۷ تجارت با اروپا

  دنیای اقتصاد: مبادلات تجاری ایران با ۲۸ عضو اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۷ در مدار صعودی قرار گرفته است؛ به‌طوری‌که کل مبادلات تجاری ایران با منطقه یورو در سال ۲۰۱۷ با رشد ۵۳ درصدی نسبت به سال قبل از آن بالغ‌بر ۲۱ میلیارد یورو ثبت شده است. براساس گزارشی که پایگاه خبری «یورواستات» وابسته به کمیسیون اروپا منتشر کرده، رشد واردات اتحادیه اروپا از ایران در ۲۰۱۷ بیشتر از رشد صادرات اتحادیه اروپا به ایران بوده است. با این حال، تراز تجاری دو طرف به میزان ۶۰۰ میلیون یورو به نفع اتحادیه اروپا است.
 • چشم‌انداز روابط اقتصادی ایران و هند

  دنیای اقتصاد: در جریان سفر حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران به هند، روز گذشته همایش تجاری هند و ایران در محل فدراسیون اتاق‌های بازرگانی و صنعت هند (فیکی) برگزار شد. رئیس اتاق ایران که در صدر هیاتی اقتصادی، روحانی را در این سفر همراهی می‌کند، در این همایش بر لزوم رساندن روابط اقتصادی ایران و هند که یکی از غول‌های اقتصادی آسیا به‌شمار می‌رود، به چند ده میلیارد دلار تأکید کرد.
 • بخشنامه نظارتی بر بازار شب عید

  خبرگزاری صداوسیما: رئیس اتاق اصناف ایران از کنترل جدی بازار شب عید خبر داد و گفت: نظام پولی و مالی کشور، در خدمت تولید نیست. علی فاضلی گفت: در روزهای آتی فروش آخر سال آغاز می‌شود و ما در بخشنامه‌ای به‌تمام اتاق‌های اصناف سراسر کشور اعلام کردیم که به‌صورت فعال در بازرسی و کنترل بازار حضور جدی داشته باشند.
 • امضای تفاهم‌نامه نفتی ایدرو با شرکت روسی

  دنیای اقتصاد: سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و شرکت «زاروبژ نفت روسیه»، تفاهم‌نامه همکاری و مشارکت در توسعه میدان نفتی سوسنگرد را امضا کردند.

بیشتر